شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸
berooz
۰۸:۲۰:۱۶
آخرین اخبار
گزارش
گزارشی از منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مرودشت
boletآبخیزداری و منابع طبیعی مرودشت
کد خبر: ۱۱۳۱۲۶
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۸
تحقیقات نشان داده است که گوشی های اندروید، حتی زمانی که سرویس GPS شان خاموش است، موقعیت مکانی را برای گوگل ارسال می‌کنند.
به گزارش بسیج مهندسین فارس به نقل از حوزه دریچه فناوریگروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ بر اساس تحقیقاتی که موسسه "Quartz" انجام داده است، گوشی‌های اندروید حتی زمانی که سرویس موقعیت مکانی کاربران خاموش است، همچنان موقعیت آنها را تشخیص می‌دهند و اطلاعات‌شان را برای گوگل ارسال می‌کنند.

این موسسه برای جلوگیری از خطا، همه نرم‌افزارهای نصب‌شده روی موبایل را حذف کرده و تحقیقات را روی گوشی بدون سیمکارت انجام داده است. بر این اساس این گوشی‌ها در زمان اتصال به اینترنت، اطلاعات کاربر را به سرورهای گوگل ارسال کرده است.

یکی از سخنگویان شرکت گوگل در رابطه با این خبر اعلام کرده است که موقعیت مکانی ارسال شده صرفا جهت مدیریت برخی خدمات و پیام های جمعی کاربرد دارد و گوگل هیچگاه این اطلاعات را ذخیره نکرده و یا به صورت انفرادی مورد استفاده قرار نداده است.

لازم به ذکر است؛ بسیاری از نرم‌افزارهای اندروید بدون اتصال گوشی به سرویس GPS فعال نمی‌شوند که این مورد می تواند حریم خصوصی کاربران را به خطر بیاندازد.

انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
* نظر: